De zoekactie naar de vermiste student aan de Hanze Hogeschool wordt vandaag met sonar en een politie helikopter hervat. Gisteren werd tot zonsondergang naar de vermiste Sjoerd van Eijk met een door het SOAD speciaal ontwikkelde dreg in de omgeving van de Oosterhaven zonder resultaat gezocht.
Gister zoekactie #groningen ism @PolitieLTOZ en @polgroningen zonder resultaat beëindigd. Vandaag word de zoekactie met sonar hervat.
— Dregteam SOAD (@SOADUrk) May 2, 2016
SOAD
Het Dregteam SOAD heeft de beschikking over beproefde dregapparatuur die de kans om het slachtoffer te vinden vele keren vergroot.
Tot de uitrusting hoort ook materiaal om een waterzoekgebied heel duidelijk af te bakenen en apparatuur die tot op de halve meter nauwkeurig vastlegt waar gedregd is en waar nog niet.
Het team maakt deel uit van het Landelijk Team Onderwater Zoekingen (onderdeel van de Landelijke Eenheid van de Nationale Politie).
Foto: Siebrand Wiegman